Opal 66

Opal 66

Opal to zmywarka plasująca się pomiędzy modelem Jade i Amber.
Projekt zmywarki, o charakterystycznym opływowym kształcie, komponuje się z pozostałymi modelami zmywarek BKF.
Jedyna różnica do boczne otwieranie zbiornika zanieczyszczeń w celu usprawnienia oprózniania go z wody oraz jego czyszczenia.
Zbiornik detergentu o pojemności 75 litrów gwarantuje długi czas pracy. Zewnętrzny przezroczysty wąż pokazuje poziom napełnienia zbiornika detergentu.
Możliwe jest całkowite opróżnienie zbiornika poprzez odkręcenie przezroczystej nakrętki filtra, która znajduje się w łatwo dostępnym miejscu na boku zmywarki. Zbiornik zanieczyszczeń osiąga pojemność 85 litrów, po zamknięciu mechanicznego pływaka.
Szeroki otwór na jego środku pozwala na dojście do każdego miejsca jego wnętrza w celu jego dokładnego oczyszczenia. Maszyna ma zwartą kompaktową budowę, dużą zwrotność co pozwala z łatwością nią manewrować w małych pomieszczeniach. Specjalny nacisk położony został na projekt kontroli ssawy. Pozwoliło to na możliwość montażu bardzo krótkiej ssawy (810 mm).
Poziom suszenia jest silnym punktem zmywarki Opal.
Zamontowano trzystopniowy silnik z przenośnikiem, co w połączeniu z krótką ssawą zapewnia doskonały efekt osuszenia na każdym typie podłogi, nawet przy 40 brzegu gumy.
Szczotki zaopatrzone są w dwie podstawy: jedna 66 cm z modelu Jade 66, druga kompletnie nowa 75 cm z dwoma niezależnymi silnikami wzmocnionymi odporną metalową strukturą.
Cały zestaw chroniony jest podwójną polietylenową osłoną, która znacznie zwiększa odporność na uderzenia.
Minimalny nacisk roboczy to 29 kg (gdy szczotki oparte są na podłodze) do 50 kg przy maksymalnym ciśnieniu.
Nacisk szczotek regulowany jest tak samo jak w przypadku każdej zmywarki pchanej -czyli poprzez ręczną regulację śruby.
Opuszczenie i podnoszenie szczotek odbywa się za pomocą elektromechanicznego siłownika kontrolowanego za poziomu panelu sterowania.
Przedział na baterie pozwala na umieszczenie w nim 4 baterii 210 ah, co pozwala na czterogodzinny czas pracy przy konsumpcji 50A. Elektroniczne i elektryczne elementy zostały odnowione: na rączce wyświetlacz lcd pokazuje na bieżąco różne ustawienia zmywarki oraz poziom naładowania zmywarki.
Dzięki temu nowemu systemowi możliwe będzie ustawieni
maksymalnego limitu prędkość pracy zmywarki nawet podczas jej używania bez konieczności instalowania zewnętrznego potencjometru. Możliwe będzie także zredukowanie obrotów silnika ssącego w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni co pozwoli na osiągnięcie dwóch celów: oszczędności energii oraz redukcji poziomu hałasu.
Ustawienia zmywarki są przez nią zapamiętywane, co powoduje że z każdym jej uruchomieniem są one już ustawione.

dane techniczneOpal 66
Szerokość czyszczenia660 mm
Szerokość ssawy835 mm
Wydajność teoretyczna3300 m²/h
Ilość szczotek2 szt.
Średnica szczotek2x345 mm
Obroty szczotek170 obr./min.
Nacisk szczotki (max)50 kg
Silnik szczotek650 W
Silnik trakcji350 W
Typ napęduautomatyczny
Prędkość pracy3.5 km/h
Nachylenie (max)10 %
Silnik ssania570 W
Podciśnienie ssania160 mbar
Zbiornik na czystą wodę75 l
Zbiornik zanieczyszczeń85 l
Napięcie24 V
Baterie200 Ah
Masa maszyny (bez baterii)145 kg
Wymiary
długość1480 mm
wysokość1055 mm
szerokość (bez ssawy)720 mm
FacebookTab