Rajd BAJA Poland

Największa i jedyna o takiej randze impreza motoryzacyjna w naszym kraju odbędzie się w dniach 6 - 9 września 2012. W tym roku Baja Poland będzie RUNDĄ PUCHARU ŚWIATA W RAJDACH TERENOWYCH FIA. Organizatorami jak co roku są Polski Związek Motorowy, Automobilklub Gorzowski, Miasto Szczecin, Gminy Dobra i Drawsko Pomorskie.

Baja Poland to aż 4 dni wielkiego motoryzacyjnego święta. Do pokonania setki kilometrów, do spalenia tysiące litrów paliwa, niemierzalne decybele ryku fantastycznych maszyn, a w nich najlepsi rajdowi kierowcy na świecie.

Miasteczko rajdowe czyli park serwisowy, biuro rajdu i biuro prasowe w tym roku powróciło w stare miejsce na poligon przy osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie. Dojazd od skrzyżowania ulic Władysława Szafer, Modra a Szeroka (małe rondo). Wydarzenie zostanie połączone z prawdziwym show, które zadziwi nie tylko fanów motoryzacji. Dla wszystkich, którzy kochają ryk silników, przygotowaliśmy całą masę atrakcji od koncertów muzycznych po pokazy jazdy ekstremalnej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Rajd rozegrany zostanie w formule czterodniowej na terenie miasta Szczecina, gmin Dobra oraz Drawsko Pomorskie.

Rajd BAJA POLAND jest rundą kwalifikacyjną Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych i organizowany jest na terenie Miasta Szczecin, Gminy Dobra i od 2011 r. po raz pierwszy na terenie Poligonu Drawsko.

Firma BKF współorganizuje i wspiera BAJA POLAND od samego początku istnienia imprezy - czyli od 2009 roku. Rokrocznie mamy przyjemność dbania o wizualną stronę rajdu - nasze załogi czyszczące czekają na pojazdy przed startem i za linią mety. Zadbaliśmy o to by żaden pojazd nie straszył brudem. Nie odpuściliśmy żadnej maszynie ani załodze.

 


 

Charakterystyka BAJA POLAND 2011:

  • Długość całkowita rajdu: 713,40 km
  • Liczba odcinków specjalnych (OS): 8
  • Długość całkowita odcinków specjalnych (OS): 408,00 km
  • Liczba sekcji: 5
  • Liczba etapów: 2

Podczas rajdu w 2011 r. na podium stanęłi:

  1. Hołowczyc/Fortin - BMW X3CC
  2. Peterhansel/Cottret - Mini All4Racing
  3. Wasiak/Grydziusz - Mitsubishi Pajero

 

FacebookTab