White Eagle Racing - Formula Student

Formuła Student to międzynarodowa klasa bolidów wyścigowych. Samochody są projektowane, a następnie budowane przez studentów uczelni technicznych. Gotowe konstrukcje biorą udział w zawodach organizowanych rokrocznie na torach Formuły 1. Studenci są oceniani w szeregu konkurencji statycznych, jak i dynamicznych.

WhiteEagle Racing to zespół studentów z koła naukowego działającego na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Pierwowzorem zespołu była sekcja koła naukowego SiMRTeam, która wraz w latach 2009-2010 zbudowała pierwszy na wydziale bolid zgodny ze specyfikacją SAE i w 2010 roku wystartowała w zawodach na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Formula Student to najbardziej prestiżowy projekt dla studentów uczelni technicznych z całego świata, organizowany przez Society of Automotive Engineers (SAE) we współpracy z najważniejszymi firmami w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Co roku ponad 450 zespołów studenckich ze wszystkich kontynentów staje do rywalizacji na światowej sławy torach wyścigowych, m.in. tor Formuły 1 Silverstone Circuit w Wielkiej Brytanii bądź Hockenheimring w Niemczech.

Studenci są odpowiedzialni nie tylko za zaprojektowanie, skonstruowanie i zbudowanie bolidu, ale też za finanse, marketing, media i logistykę. Inicjatywa ta daje studentom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, których nie mają szans zdobyć podczas toku studiów.

Jesteśmy dumni mogąc wspierać reprezentantów polskiej uczelni w tak prestiżowym przedsięwzięciu. Szczególnie kiedy nacisk kładziony jest nie tylko na wyniki kierowców na torze ale również na zarządzanie budżetem, czasem oraz całym projektem. Liczymy na to, że Formula Student będzie dla uczestników torem startowym do świata udanego biznesu.

FacebookTab